Menu:

Najnowsze wpisy premium

 • Reklama mSavera

  mSaver już od dłuższego czasu podbija serca klientów mbank dzięki oprocnetowaniu 9%.

 • Gdańsk miastem aktywnego wypoczynku

  Gdańsk to duża metropolia, w któej żyje i pracuje mnóstwo ludzi. To ponadto, raj dla turystów, szczególne miejsce w którym można wypocząć.

 • Sopot - miasto turystów

  Sopot - miasto zabytkowe, noclegowe. Wszystko dla turystów, mnóstwo atrakcji i apartamenty Sopot

 • Redmine - czyli jak zarządzać?

  Powodzenie danego projektu zależy od wielu czynników, których iloczynem jest sukces. Dowiedz się więcej na ten temat!

Zobacz wszystkie wpisy.

Dodaj wpis »

Sopot - miasto turystów

Sopot- letnia stolica Polski, a także miasto, w którym są dziś najdroższe w Polsce mieszkania.

Położone w samym centrum Trójmiasta (bo pomiędzy Gdańskiem a Gdynią) to niewielkie miasto kojarzone jest przede wszystkim z wypoczynkiem, dobrą zabawą i odnową biologiczną. Chociaż liczy sobie niecałe 40 tysięcy mieszkańców, każdego roku ściąga do siebie wielu nowych mieszkańców, kupujących tu apartamenty Sopot, oraz kuracjuszy i wczasowiczów chcących spędzić tutaj swój urlop.

Sopot oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich, będącą w pewnym sensie wizytówką miasta jest sopockie molo. Dziś jest ono najdłuższym spacerowym molo na Polskim wybrzeżu, jednak nie jest najdłuższym molo nad południowym Bałtykiem.

Dwukrotnie dłuższe jest to znajdujące się w niemieckim Herringsdorfie. Pierwsze molo, czy właściwie pomost spacerowy w tym mieście zbudowany został już w pierwszej połowie dziewiętnastego stulecia.

Chociaż liczyło sobie ono wtedy zaledwie 31,5 metra długości, cieszyło ówczesnych mieszkańców Sopotu, oraz wszystkich, którzy to miasto odwiedzali. W późniejszym czasie, molo było nadal rozbudowywane, aż pod koniec stulecia dziewiętnastego osiągnęło długość około 150m. Kolejna przebudowa tej turystycznej atrakcji Zatoki Gdańskiej miała miejsce w roku 1910. Wtedy to długość molo powiększyła się do nieco ponad 300m. K

olejna rozbudowa tej sopockiej atrakcji turystycznej miała miejsce w roku 1928, czyli dokładnie 101 lat po tym, jak po raz pierwszy na molo weszli sopoccy spacerowicze. Molo w podobnym kształcie jak 101 lat temu stoi do dzisiaj. W późniejszych latach ludzie tłumnie odwiedzali to trójmiejskie uzdrowisko. Coraz więcej osób oferowało tam turystom noclegi w Sopocie nie tylko w swoich prywatnych kwaterach, lecz także w hotelach, motelach, czy pensjonatach. W ostatnich latach zaczęto też budować na potęgę apartamenty, w których kupują mieszkania zamożni Polacy.

Sopot, a w zasadzie urząd miasta Sopotu wprowadził kilka lat temu opłaty za wejście na pomost. Są one pobierane od turystów, czy kuracjuszy od 28 kwietnia, do końca września, czyli wtedy, gdy w mieście przebywa najwięcej turystów. Cena, jak na spacer po pomoście jest dość wygórowana, wynosi bowiem 7zł (bilet normalny) i 3,5zł (bilet ulgowy). Mieszkańcy miasta mogą liczyć na bezpłatny wstęp na molo.

Specjalna oferta jest przygotowana dla czteroosobowych i pięcioosobowych rodzin. Pomimo tego, jednak wielu turystów na molo nie wchodzi, ze względu właśnie na wysokie ceny biletów wstępu na pomost. Turyści na forach internetowych bardzo negatywnie wypowiadają się o opłatach za wstęp na molo.

+ Dodaj wpis
© 2006 by e-biznes